Synoptycy zapowiadają już pierwsze śniegi, a dzieci nie mogą doczekać się sanek i lepienia bałwana. Rodzice muszą zatem odpowiednio przygotować się do mroźnego sezonu, by mógł być pełen zabawy i radości. W tym sezonie po raz kolejny stawiam na ECCO :)   Główny powód to zgrabny modeling podeszwy, bo w innych bucikach moje pociechy non-stop leżą na ziemi :)

Podobno podeszwa bucików tej marki to wynik pracy naukowców i technologów i jest stosowany w wielu modelach butów dziecięcych. Lekki, elastyczny i amortyzujący uderzenia zespół podeszwowy (tzw. shock point). Natomiast rzeźbienia na podeszwie mają charakter przeciwpoślizgowy – tak więc świetnie sprawdzają się w każdych warunkach i sytuacjach. Takie informacje do mnie dotarły :)

Buciki ECCO mają nieprzemakalną membranę GORE-TEX, dzięki której nogi maluchów  pozostaną suche, nawet po długich zabawach w jesienne i zimowe dni. Dodatkowe ocieplenie wyściółki i cholewki – Warmlining – zapewnia jeszcze większy komfort.  Połączenie obu technologii: GORE–TEX i Warmlining stanowi zatem idealną propozycję dla dzieci i dla mnie – troskliwej mamy. A zeszłoroczne buciki chętnie oddam. Stan bdb, rozmiar 23 i 28 chłopięce. Są chętni ? :)

Tags : | add comments

Żurawina na pęcherz

Posted by Nina on wtorek kwi 6, 2010 Under Marki przyjazne Mamie, Żywot kobiety

img_1014Pierwszy raz usłyszałam o soku z żurawiny, gdy moje maleńkie dziecko miało wielkie problemy z bakterią coli w przewodzie moczowym. W wieku 2 miesięcy nie było jednak możliwe zastosowanie czy leczniczo, czy profilaktycznie. Od tamtego czasu w okresie wiosny i lata pijemy więcej takich soczków i nie wiem, czy dlatego, czy nie, ale problem nie powraca.

Nie przypuszczałam jednak, że dla dorosłego ten problem może też być tak uciążliwy. Przyszło bardzo nagle i myślałam, że nie dojdę do apteki. Pani bez recepty sprzedała mi Furagin (udało się! ) i dolegliwości szybko przeszły – w sumie po 2 dniach było już ok. W ciągu 2 miesięcy powtórka z rozrywki. Oby to już było na tyle, ale piszę dlatego, że żałuję, że nie zapobiegałam w momencie, gdy pora roku sprzyja takim dolegliwościom.

Dodałam też do testów – z innego źródła – suplement z żurawiny, który jak znalazł wpisał się w chwilę słabości mojego pęcherza. I dlatego o tym wspominam, bo rzeczywiście moment był doskonały i intuicja nadawcy wyjątkowa :) I w sumie nadal nie wiem, czy to bakteria, czy jakieś przeziębienie było, ale wcinam Vita Butin i póki co jest ok. Dzieciom oczywiście nie daję, bo tak naprawdę nie wiem, kto to testował, a kto nie, a dla dzieci w aptece polecili soczek i tyle :) Chyba słuchać należy rad Mam i Babć i trzymać się ciepło, to jeden czynnik wyeliminujemy. Tym czasem – wszystkiego dobrego na po świętach ! I zdrowych pęcherzy też !

Tags : | add comments

Jeżeli nie wiecie, co kupić w prezencie dziecku obrazek-6powyżej 2,5 roku – mam podpowiedź. Klocki Lego, Duplo, czy też drewniane – na pewno mają już stałe miejsce w jego lub jej pokoju. Zabawki – plastiki – też. Puzzle, książeczki, żadna nowość. Nasze nowe odkrycie – GEOMAG – klocki magnetyczne. Nie nadają się  – od razu zaznaczam – dla dzieci, które jeszcze pakują wszystko do buzi. I nie jest to zabawka tania.

Na czym polega wyjątkowość tego gadżetu. Po pierwsze, super nadaje się też dla rodziców :) Po drugie – uczy, że są siły, które się przyciągają i odpychają, pokazuje przestrzeń w budowlach. Twórczość odbywa się tutaj bez ograniczeń. Kuleczki i patyczki dają możliwości kreacji i uwolnienia dziecięcego potencjału. Robimy kręciołki, wieże, gwiazdy. Gdyby nie starsi synkowie znajomych, nie wpadlibyśmy na taki pomysł prezentu dla naszego 4 latka, który do zabawy wciągnął swojego młodszego braciszka.

Tags : , , , | add comments