Synoptycy zapowiadają już pierwsze śniegi, a dzieci nie mogą doczekać się sanek i lepienia bałwana. Rodzice muszą zatem odpowiednio przygotować się do mroźnego sezonu, by mógł być pełen zabawy i radości. W tym sezonie po raz kolejny stawiam na ECCO :)   Główny powód to zgrabny modeling podeszwy, bo w innych bucikach moje pociechy non-stop leżą na ziemi :)

Podobno podeszwa bucików tej marki to wynik pracy naukowców i technologów i jest stosowany w wielu modelach butów dziecięcych. Lekki, elastyczny i amortyzujący uderzenia zespół podeszwowy (tzw. shock point). Natomiast rzeźbienia na podeszwie mają charakter przeciwpoślizgowy – tak więc świetnie sprawdzają się w każdych warunkach i sytuacjach. Takie informacje do mnie dotarły :)

Buciki ECCO mają nieprzemakalną membranę GORE-TEX, dzięki której nogi maluchów  pozostaną suche, nawet po długich zabawach w jesienne i zimowe dni. Dodatkowe ocieplenie wyściółki i cholewki – Warmlining – zapewnia jeszcze większy komfort.  Połączenie obu technologii: GORE–TEX i Warmlining stanowi zatem idealną propozycję dla dzieci i dla mnie – troskliwej mamy. A zeszłoroczne buciki chętnie oddam. Stan bdb, rozmiar 23 i 28 chłopięce. Są chętni ? :)

Tags : | add comments

W momencie, gdy moje dzieci zaczęły chodzić w naszym super zestawie na każdy spacer pojawiła się woda utleniona, plastry i bandaż :) Latem na placu zabaw okazało się to nie tyle potrzebne, co niezbędne. Przyznam się jednak, że nie wiedziałam do teraz, że wodę utlenioną można też nabyć w żelu. Cóż, mama uczy się całe życie. Na razie tylko o niej wiem, jednak na tegoroczne lato na pewno kupię na próbę. Będzie mam nadzieję o tyle łatwiej przy opatrywaniu zadrapań, otarć i skaleczeń, że woda nie będzie się nam lała pomiędzy palcami :)

Jak przeczytałam, Peroxygel 3,0, to woda dzięki której możemy błyskawicznie zdezynfekować wszystkie drobne skaleczenia i otarcia. W ciągu 60 sekund zabija bakterie Gram-dodatnie (np. gronkowca złocistego) i Gram-ujemne (np. pałeczkę ropy błękitnej), a także ma działanie grzybobójcze. Jest też podobno dużo skuteczniejsza od klasycznej wody utlenionej, ponieważ zapobiega spływaniu leku z miejsca otarcia, wytwarzając delikatny żelowy opatrunek. I co najważniejsze – praktycznie w ogóle nie boją się go młodsze dzieci, gdyż woda utleniona w żelu jest dużo łagodniejsza od klasycznej wody utlenionej i spirytusu salicylowego.

Mogę sobie wyobrazić, że moim pociechom ten preparat przypadnie do gustu, ponieważ wszystko co niestandardowe znajduje u nas większe zrozumienie, a nawet zaciekawienie :) Ciekawa jestem, jak to się ma u Was :)

Oczywiście bezpieczeństwo to nie tylko apteczka, ale też dla starszych kaski i ochraniacze. W mojej ocenie to obowiązek każdego rodzica zadbać, aby dbałość o bezpieczeństwo dzieci na rolkach, rowerach, była tak samo oczywista i przestrzegana, jak jazda samochodem w pasach, czy fotelikach dziecięcych.

 

Tags : | add comments

Jeżeli nie wiecie, co kupić w prezencie dziecku obrazek-6powyżej 2,5 roku – mam podpowiedź. Klocki Lego, Duplo, czy też drewniane – na pewno mają już stałe miejsce w jego lub jej pokoju. Zabawki – plastiki – też. Puzzle, książeczki, żadna nowość. Nasze nowe odkrycie – GEOMAG – klocki magnetyczne. Nie nadają się  – od razu zaznaczam – dla dzieci, które jeszcze pakują wszystko do buzi. I nie jest to zabawka tania.

Na czym polega wyjątkowość tego gadżetu. Po pierwsze, super nadaje się też dla rodziców :) Po drugie – uczy, że są siły, które się przyciągają i odpychają, pokazuje przestrzeń w budowlach. Twórczość odbywa się tutaj bez ograniczeń. Kuleczki i patyczki dają możliwości kreacji i uwolnienia dziecięcego potencjału. Robimy kręciołki, wieże, gwiazdy. Gdyby nie starsi synkowie znajomych, nie wpadlibyśmy na taki pomysł prezentu dla naszego 4 latka, który do zabawy wciągnął swojego młodszego braciszka.

Tags : , , , | add comments